Filma “Он -дракон”

           download Brīdinu – te var būt pilns nekontrolēti ielavījušos spoileru.

           Noskatījāmies jaunāko krievu pasaku “Он – дракон”. Nebiju redzējusi treileri, ne arī ko iepriekš par to zināju. Ja zinātu, ka filmas veidošanā iesaistīts (producents) Timurs Bekmambetovs, būtu vairāk ieinteresēta to redzēt. Un, ja neko negaidi, jo lielākas iespējas patīkami pārsteigties.                

           Filmas sākums debešķīgs, tik skaists un nostrādāts, ka man sajūsmas skudriņas tekalēja pa muguru.  Viss iesākas ar varen drūmu (bet mežonīgi skaistu)  pagātnes teiksmas atstāstu – kā senkrievu ciemata iedzīvotāji upurē pūķim savas skaistākās jaunavas. Zudušās meitenes mīļotais, nespējot izturēt sāpes un naidu, ir devies meklēt mīļoto un nogalējis pūķi. Tālāk nu viss ir kā būtu labi, gadi gājuši uz priekšu un upurēšanas rituāls pārvērties par kāzu rituālu….bet, protams, viss nav tik gludi un sākas visādi bīstami, skaisti un romantiski piedzīvojumi. Pačukstēšu, pūķis nav tā ka pavisam beigts.

           Filmas sākums satrieca, bet vidusdaļa (a la Zilā lagūna 2) sāka bišķi nomākt, sāku mētāt jociņus un visiem šķita, ka nu jau mēs zinām, kā filma beigsies. Nekā. Veidotāji ir uztaisījuši jauku, savādāku beigu scēnu.

            Kopš redzēju “Ночной дозор”, Bekmambetovs man šķita garants, ka viņa filmas gaidīšu. Ļoti gaidīju “Wanted”, bet aplauzos. “Он – дракон” režisors gan ir Indar Dzhendubaev, kuram šī ir pirmā režisētā filma. Neņemos vērtēt, cik liela ir Bebkmambetova ietekme un negribas arī tālāk pētīt, bet filma ir sanākusi brīnišķīga.

           Kā kino galveno uzdevumu uzskatu filmas ietekmi uz skatītāju (sevi pašu). Ja tai ir izdevies mani sajūsmināt, iepriecināt un vēl tās dienas vakarā iemiegot jūtos mazliet kā sapnī, tad filma ir izdevusies brīnišķīga. IMDB vērtējums gan tai vismaz pagaidām ir pazems, bet mani tas neuztrauc. Sižets ir gana interesants, bet visu ar uzviju izvelk fantastiski skaistās ainas.

           Tā kā skatījāmies abi ar vīrieti un patika abiem, varu ieteikt abiem dzimumiem. Filma ir skaista, skaista, skaista! Tik skaista, ka sižets mierīgi varētu būt trulāks un es baudītu ik kadru kā gleznu! Zvērinātiem art – house kinomīļiem, kas skatās tikai Larsu fon Trīru un viņa dzimtas brāļus, protams, neiesaku. Vienīgi, ja gribas pagānīties par popkornfilmu nejēdzīgumu šai pasaulē.

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s