Filma “Wyrmwood”

dzigitsAiz loga sniedziņš no paradīzes krīt, un es apsēdos uzrakstīt par zombiju filmu.

2013. gadā, sērfojot pa jūtubu kaut kā meklējumos, nejauši trāpījos uz īsa klipiņa par divu  džeku cīņu ar zombijiem. Klipiņš bija interesants, zombiju pasuga – svaiga un neredzēta. Tas bija fragments no topošās austrāliešu zombijfilmas “Wyrmwood”. Kurā brīdī nosaukumam pievienojās klāt “road of the dead”, nepamanīju. Ik pa laikam meklēju tīklā, vai filma nav iznākusi, to solīja 14. gadā, bet nekā. Toties varēja sekot līdzi filmas veidotāju cīņai ar naudas trūkumu, šī cīņa bija humorīga un šarmanta. Par 100 dolāriem varēji tikt pats pie sava zombija.  Nudien, būtu man lieki 100 zaļie, dažus adoptētu. 🙂  Naudiņa arī tika sadabūta.

Galu galā 2015. gadā tā pēkšņi bija klāt un es, drebot šaubās un priekšnojautās (galu galā divi gadi gaidīti), skatījos filmu.  Sākums šķitās drusku pastīvs un amatierisks, toties pēc tam… elle un indija!! Tik svaigu, smieklīgu pieeju zombiju filmai es neesmu redzējusi! Tik simpātiski, šarmanti personāži, tik lielisks humors! Galvenais varonis Barry ir talantīgs mehāniķis (tādiem laikiem zelta profesija), kā jau zombiju apokalipsē, viņam jādodas ceļā, cīnoties ar uzbrūkošo apokalipsi, savu neizpratni un pasaules fiziskajām izmaiņām. Ar visu viņš tiek galā diezgan sekmīgi. Pa ceļam sastop superīgāko aborigēnu korišu, dažus citus un piedzīvojumi iet vaļā. Galvenais uzdevums Barijam (neskaitot, protams, pašam netikt apēstam), ir atrast savu māsu, kuru savukārt nolaupījuši nelabie karavīri un psihozs dakteris. Tā vien izskatījās, ka dakterim apokalipse atnesusi vienu vienīgu nepārtrauktu orgasmu. :)))

Kā mazu atkāpi piebildīšu filmas galvenās atšķirības no citiem zombiju šedevriem. Šeit nav mistisks vīruss, kurš izplatās. Pēkšņi un bez paskaidrojumi labi ļaudis izmainās un, elpai indīgi izkūpot gaisā, ar rēcienu bliež virsū visam, kas kust. No tā ir pasargāti (ja neiekož), vienas noteiktas asinsgrupas īpašnieki.

Kā arī vēl viena forša lieta saistībā ar degvielu, ko es nestāstīšu, lai paliek pārteigums.

Zombiju filmās ne visai patīk tas, ka zombaki skrien ātrāk par pasaules čempionu skriešanā. Kā tas var būt? “Dawn of the dead” dzīvie miroņi jau tēš gandrīz tik pat ātri, cik mašīna un kur nu vēl “World war Z”. “Wyrmwood” zombijiem, tā teikt, ir sava raķešu degviela, kas tos dzen uz priekšu. (Ideāli zombiji, pa manam, ir “The walking dead” seriālā – lēni, solīdi, kā jau klasiskam zombijam pienākas.)

Filmas veidotāji savu garabērnu nodēvējuši – kad Mad Max satiekas ar Dawn of the Dead. Es tur tādas līdzības nesaskatīju, bet tas man necik netraucēja izbaudīt lielisku zombiju filmu. Skatījos 2 vakarus pēc kārtas. Arī jums iesaku. Sola arī turpinājumu, tas gan pagaidām vēl tālēs zilajās.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s