Labākā pica Jēkabpilī

Kad pārcēlāmies no Rīgas uz Jēkabpili, draugi jautāja, vai nav žēl to visu atstāt. Bija gan, bija žēl šķirties no draugiem, no kinoteātra,  no vietām, kur baudīt labu fast food.

Kaut cik iekārtojušies savās jaunajās mājās, devāmies izlūkos vietējos ēstūžos. Bijām “Tomātā”- tas izrādījās “Čili picas” gara radinieks, jebšu dārgi, bet nekas īpašs, bijām “Itālī” – bet tādu es varu bez pūlēm izcept arī mājās, bijām “Ceļavējā” – nu, suņi priecājās. Atkāru bēdīgus vaigus – citu vietu, kur paniegtu picu, pilsētā vairs nezinājām.

Dzīvoju es bez pasaulē labākā ēdiena, līdz izlasīju reklāmu, ka vietējais un ļoti populārais bistro “Gaļas nams” tagad piedāvā arī picu. To gatavo atsevišķā virtuvē picas krāsnī un gatavo ĪSTS PICU MEISTARS, KURŠ STRĀDĀJIS ITĀLIJĀ. Nebija vairs divu domu – jāiet!!! Aizgājām ar. Pie krāsns strādāja pajauns, laipns čalis, kuru es uzlūkoju ar cerībām un bijību. :))) Pasūtījām picas Jazz un Jiovanni. Tās tika atnestas uz koka paliktņiem, klāt pasniedzot picu salātus. Pica bija plāna un bagātīgi noklāta ar tomātu mērci, sieru, šķiņķi un citām piedevām. Satraukums  sirdī…bungu rīboņa… pirmie griezieni ar nazi, iekožamies… debess augstā!! Ekstāze! Tik labu picu nebiju ēdusi pat nekur Rīgā! Baudīju to aizvērtām acīm, lai varētu pilnībā izjust karsto, maigi pikanto sieraini-tomātīgi-gaļīgo brīnumu. PIelocījām pilnus punčus, salātiem (piedodiet, salāti!) vietas nepalika.

Bieži apmeklējām jauno picēriju, foršais picu meistars pazuda un mainījās/apmācījās vairāki citi – attiecīgi novērojām, kā dramatiski mainās picu garša. Bet tagad viss ir lieliski, pie krāsnīm cīnās laba meistare, picas atkal ir lieliskas.

Viena uzvara ir – mūsu jaunajā māju pilsētā ir pica uz 10 ballēm, tagad kādam vēl jāuzceļ kinoteātris 😀

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s