Hektors maina dzīvi

hektorsIk pa laikam gadās tā, ka paņem izlasīt kādu grāmatu un tā kā kulaks uz acs trāpa uz sasāpējušu jautājumu vai vienkārši noskaņojumu. Apmēram tā, ka tu esi maize ar sviestu, bet grāmata iet virsū kā siera šķēle 😀

Nupat izlasīju izdevniecības “Jānis Roze” grāmatu par psihiatru Hektoru. Tāpat kā man, Hektoram šķiet, ka viņa pacienti visi alkst sākt jaunu dzīvi. Un ne vien pacienti, šķiet, ka visa zināmā pasaule to vien skandina, ka jābūt avantūristiskam, jāmet sava rutīna pie malas un jādodas, tā teikt, meklēt Ziemeļmeitu.

“Kā nu ne, sprieda Hektors, ja televīzijā vai presē pārstāsta tikai laimīgos stāstus!Viņš pameta autodīlera darbu un kļuva par niršanas instruktoru kādā no mūžīgās vasaras pludmalēm! Viņa pameta grāmatvedes darbu un tagad klāj krāšņākos galdus Provansā! Viņš pārdeva savu uzņēmumu un kļuva par budistu mūku Nepālā! Taču neviens nestāsta par tiem, kas, pametuši savu ne pārāk saldo dzīvi, piedzīvoja traģisku postu un pagrimumu.”

Grāmata tāda viltīga, viegli lasās un drusku komiska, bet būtībā tiek runāts par smagsvara problēmām mūsu visu dzīvē. Hektors pats dzīvo laimīgā laulībā ar mīļoto sievu Klāru. Un, liekas, viss ir, bērni ir, mīlestība un sajūsma vienam par otru ir, materiālā labklājība un komforts ir, bet arī pats Hektors pieķer sevi pie fantāzijām par jaunu dzīvi. Lai cik būtu laimīga laulība, tāpat iestājas brīdis, kad tu to laimi apzinies ar prātu, bet nejūti un var sanākt lielas ziepes.

No otras puses, grāmatu var lasīt, neiedziļinoties nekādos smagākos jautājumos un ķiķināt, lasot par Hektora pacientiem un pašu Hektoru arīdzam, jo autora stils ir tāds…viegls.

Tā ka grāmatu droši var lasīt gan tad, ja gribas gremdēties pasaules sāpēs, gan kavējot laiku vilcienā.

Noslēgumā – vēl viens brīnišķīgs citāts –  “Pēc salātiem bija deserts – siera kūka ņujorkiešu gaumē. Tā kusa uz mēles tik baudāmi, ka Klāra nobrīnījās – kāpēc ir jālieto narkotikas, ja var apēst siera kūku? Tiesa, narkotikas viņa nebija mēģinājusi…”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s