“Pēdējā vēlēšanās” – ļoti laba fantastika

andzejs Blogā Asmodeus.lv izlasīju labu atsauksmi par poļu fantastikas rakstnieka Andžeja Sapkovska grāmatu. Uz karstām pēdām to dabūju un, kolīdz mazulīte iemiga, atvēru un iekritu iekšā. 🙂  Izniru ārā ap trijiem naktī, kad sāka sūrstēt acis un apzinājos, ka nu gan jāiet gulēt. Otru grāmatas pusi pieveicu nākošajā vakarā.

Ir ļoti interesanta, rīšus apriju. Tāda drusku brutāla pieaugušo fantastika (galvas lido, asinis šķīst). Tā kā uz vāka ir vecis ar zobenu, var jau noprast, ka nebūs asarains stāsts par mīlestību un filozofēšana, kāpēc es esmu tāds, kāds esmu. Tiesa, bez liktenīgās sievietes neiztikt.

Galvenais varonis ir raganis – transformēts cilvēks, ļoti ass džeks, kas nebaidās ne no kā. Viņa sūtība un amats ir dažādu briesmoņu izskaušana no pasaules vaiga par labu cilvēku dzimtai. Maģiskas radības un briesmoņi tur visvisādi ir papilnam. Cilvēku dzimta pakāpeniski atkaro zemi no pārdabiskām būtnēm ar ieroču un maģijas palīdzību.

Bez asins šaltīm un briesmoņiem ir arī, par ko pasmieties.  “Krēslas” vai “Eņģeļu mīlestības” cienītājiem gan, visticamāk, nepatiks.

Būtībā nejutu, ka būtu stāsts, kas atrisinās, līdz sasniedz kulmināciju.Bija dažādi piedzīvojumi, kas teicami veidotu seriāla epizodes. Kā es tādu seriālu skatītos!! Kamēr seriāla nav, var tikai cerīgi gaidīt, ka Zvaigzne izdos nākamo grāmatu par Geralta dzīvi un piedzīvojumiem. Jau nu dikti interesanta pasaule – ar kaut ko atgādina “Game of Thrones”, tikai Geraltam, cerams, galvu neviens nenošņāps. Cenšas gan daudzi 🙂

P.S. ja kāds meklē “kaut ko lasāmu vīrietim”, droši var izvēlēties šo.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s