Mēģinājumi izdaiļot māju I. Mandalas

Ilgu laiku mandalas mani pilnīgi nesaistīja – tik vien darba, kā tirgojot mandalu krāsojamās grāmatas. Šķita, ka tas ir bezjēdzīgs laika kavēklis. Nu, mūžu dzīvo, mūžu mācies. 🙂

IMG-20160212-WA0009Ciemojoties pie māsas, žurnālā ieraudzīju safotografētas mandalas, gan mūku ar krāsainām smiltiņām sabērtas, gan dažādi uzzīmētas. Izskatījās ļoti, ļoti skaisti.  Sēkliņa, tā teikt, bija iesēta. :)Turpmāk manās ikdienišķajās gaitās nebija miera. Domām otrajā plānā griezās plate ar tekstu…cik tās mandalas bija skaistas…cik man mājās tukšas sienas…es arī kaut ko tādu gribu!!

Domāts, darīts. Ķēros pie plāna realizācijas – tika iegādāts lielākais papīrs, kādu Jēkabpilī varēju nopirkt, šablons ar daudz dažādiem aplīšiem un krāsu zīmuļi. Diezgan muļķīgi sanāca, kad skatījos uz LIELO, TUKŠO lapu un sapratu, cik milzīgs darbs jāpaveic, kamēr es to mandalu uzzīmēšu, bet duka ir tikai krāsot…strupceļš 🙂

Nākamais solis jau daudz prātīgāks – sameklēju internetā gatavas mandalas, lai izdrukātu un krāsotu. Atkal aplauziens…ja tu gribi to mandalu riktīgi lielu, tai jābūt darinātai vektora grafikā, savādāk zīmējums, daudzkārtīgi palielinot, kļūst graudains un zaudē kvalitāti. Ar vīra tehnisko atbalstu vajadzīgā veida zīmējumi tika atrasti un saglabāti flešā. Savas mandalas atradu šajā lapā.

IMG-20160213-WA0002Tik liela izmēra izdruku Jpilī iespējams veikt tikai vienā kantorī, kur ļoti labā kvalitātē man par 3,50 eur gabalā tika izdrukāti 2 mandalu zīmējumi.

Ļoti ieteicams papīru uz kaut kā nofiksēt, savādāk tas ļoti savazāsies. Manu piestiprināja uz reģipša gabala, i ta jau ir bišķi paburzījies.

Mandalu krāsošanai pakāpeniski tika sapirkti Milan krāsainie zīmuļi (papīrs ir tik gluds, ka zīmuļi slikti klājas, krāsa sanāk pablāva), Giotto eļlas krītiņi (uz papīra klājas ļoti labi, bet sīkākus laukumiņus grūti izkrāsot), Milan flomāsteri, Milan plakātu guaša (to tirgo atsevišķi pa toņiem), Amsterdam akrila bronzas krāsa,  joprojām šķiet, ka kaut ko nāksies piepirkt klāt.

IMG-20160214-WA0008No fiziskās puses – mandalas krāsošana ir ilgs process, īpaši, ja to vari darīt tikai tad, kad bēbuks čuc un esi atkāvies no sirdsapziņas pārmetumiem par nemazgātu grīdu vai negludinātu vīra kreklu :D. Visu, ko gribi izdarīt, tikpat nepaspēsi, tāpēc jāizvēlas starp gribu un vajag. 😀

20160222_152427No garīgās – tas ir liels, radošs, krāsains prieks! Ar katru izkrāsoto josliņu zīmējums pilnīgi mainās, vari izvēlēties, kādus toņus, krāsas un faktūras vien gribi! Es, piemēram, sagribēju sīkos punktiņos gar malu tādu metāliski reljefaini spīdīgu – paņēmu bronzas akrilu un sapļeckāju mazus punktiņus, iegūstot (es tā ceru 🙂 ), austrumniecisku noskaņu. Var arī paņemt vienkārši zelta krāsas marķieri.

Bildēs var apskatīt, kā mainās zīmējums ar katru aizkrāsoto josliņu.

Ir brīnišķīgi atklāt sev visu ko jaunu. Novēlu arī jums jaunas, radošas un skaistas atklāsmes!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s