Biešu braunijs GARŠO pēc bietēm

IMG-20160227-WA0000Mīlu cept kūkas, pīrādziņus un attiecīgi arī patērēt. Par cik ēdāju esam maz, regulāri sanāk pārēsties un šausmināties, ka nu gan resnēsim! Tad nu lai ēstu veselīgāk un izmēģinātu kaut ko jaunu, salasījos internetā, ka var izcept kūku ar bietēm un NECIK tajā bietes nejutīsi. Ilgi domāju, līdz nobriedu šādam eksperimentam. Cepot jūsmīgi iztēlojos, kā draugiem un radiem dosim nogaršot un viņi neticīgi jautās – tur patiešām ir bietes?!

Recepti un cepšanas gaitu neaprakstīšu (internetā var atrast ), vien to, ka kūkā bez puskg sasmalcinātu biešu un pārējām sastāvdaļām tika ielikts 200 g labas melnās šokolādes.

Kamēr cepās, varēja just burvīgu šokolādes smaržu, bet gaisā vēsmoja arī intensīvs biešu aroms. Turpināju sevi iedrošināt ar domu, ka visās interneta receptēs bija apgalvots – bietes pilnīgi nejūt.

Kūka gatava, atdzesēju. Nogriežu gabaliņu. Garšoju. Pirmās izjūtas – šokolādīga, mitra, drupana kūka. Bet pēc tam- bietes…bietesBIETES! Garšas asociācijas? Bērnībā vecāki mēdza lielos katlos vārīt cūkēdienam cukurbietes. Vāroties katli gāja pāri un uz plīts dzelžiem cukurbiešu šķidrums savārījās par brūnu karameli. Dzīvojot akūtā saldumu trūkumā (veikalos nekā nebija, bet, kad bija, mums parasti nebija naudas), grauzu šīs karameles konču vietā. Lūk, arī THE biešu braunijs. 😦

Vīrs nogaršoja un teica, viņam liekoties, ka tur kaut kas sapelējis ielikts (info par bietēm slēpu 🙂 ) Uzzinājis par bietēm, sāka zvaigāt. Sākumā nolēma, ka ēdīs, bet pēc gabaliņa notiesāšanas bēdīgi pateica, ka tomēr neēdīs. Labā ziņa ir tāda, ka tas lērums kūkas neies postā, jo suņiem ļoti iet pie sirds.

Ja kādam garšo biešu braunijs – priekā! Man jāsaka kā Odumeņam no anekdotes – Paļdis, paēžu.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s