Man sanāca jogurts!!

IMG-20160226-WA0000Staigāju pa māju lepna kā gailis. Ir iemesls 🙂 Es pagatavoju jogurtu pati!

Tagad sīkāk. Jogurti skaitās ļoti veselīgi, ja vien ir tīrs jogurts bez koservantiem, krāsvielām un “ароматизатор идентичный натуральному”. Tāpēc līdz šim esmu pieturējusies pie “Bio Lakto” produktiem.

Vienīgā vaina “Bio Lakto” ir tāda, ka tas ir padārgs. Puslitrs maksā tik, cik dažs labs jogurts litrā. Tad nu man vienu vakaru iešāvās prātā spīdoša doma pamēģināt, kas notiks, ja pienam pielies klāt lakto. Tadāā! No rīta man bija trauciņš ar svaigi ieraudzētu jogurtu! 🙂 Godīgi atzīšos, prieks bija liels. Mēģināju lielākos mērogos, litrā piena iemaisot apmēram trešo daļu lakto trauka. Nākamā rītā piens smaržoja pēc jogurta, bet bija šķidrs un tāds kā skābs. Sapratu, ka esmu sabojājusi produktu un bēdīgi atstāju – rīt atdos suņiem. No rīta saku vīram, tur ir suņiem skābs piens. Viņš apskatās, pagaršo un saka, tas taču jogurts! 😀 Divu dienu laikā istabas temperatūrā sarūga jogurts.

Lai nebūtu jādzer pliks, sadomāju pielikt ķiršus. Atkausētas ogas padarīja jogurtu pārāk šķidru, tāpēc izdomāju risinājumu. Savārīju atkausētos ķiršus ar kukurūzas cieti un cukuru biezākā masā un pa bišķim abus savienoju kopā

Lepnums milzīgs un kas ietaupās! 🙂 Šovakar visa ģimene sadzersimies lielisku ķiršu jogurtu! :))

20160226_191145

P.S. Ir milzīga nozīme tam, kādu pienu lieto. (Vīrs izteicās, tas esot brīnums, ka no pirktā piena sanācis jogurts). Es lietoju pienu “Baltais” (skatīt bildē) un pie tā laikam arī pieturēšos. Ja kādam ir saldētavā savas ogas un pieniņš nācis no savas gotiņas, tad vispār izmaksas niecīgas 🙂 Ja kāds mēģinās, lai izdodas!

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s