Džeza vakars pagastā X

jaziksLai gan pati dzīvoju Jēkabpilī, esmu dzimusi un augusi pagastā X. Ar minēto pagastu joprojām uzturu ciešas sirds un apciemojumu saites. Pagājušajā sestdienas vakarā man tur vilka īpaši, jo daži man mīļi cilvēki bija nolēmuši pacensties un izdarīt kaut ko skaistu sev un citiem. Jebšu – vietējā bārā noorganizēja Džeza vakaru. Sarunāja visu ar bosiem un bārmeni, sadrukāja afišas. Uz afišām tika sarakstīta, tā teikt, pasākuma programma – iecerēts mierīgs, kluss vakars, kura laikā varēs klausīties džezu šī mūzikas žanra ikonu izpildījumā, kā arī iepazīties ar augtāksminēto ikonu dzīves faktiem.Solīja atskaņot Ellas Ficdžeraldas, Frenka Sinatras, Ninas Saimonas uc dziesmas. Vakars vēl nebija sācies, kad bārmene jau bija novesta līdz asarām – vietējie iedzīvotāji, tai skaitā jaunieši, speciāli kāpa uz otru stāvu, lai viņai izteiktu savu neapmierinātību ar to, ka visādi Luiji Armstrongi un vēl sazinkas brauks uz vietējo bāru, lai dziedātu kaut kādu tur džezu!! Un gavēņa laikā! Un kas tas vispār tāds ir, džezs!? Kāda bezgaumība, labāk būtu šlāgerus padziedājuši. Jā, cilvēki TIEŠĀM domāja, ka brauks Luijs Ārmstrongs un Frenks Sinatra ar kompāniju un dziedās dzīvajā.

Mans noskrējies bračka nomierināja bārmeni, visi organizatori uzcirtās atbilstoši vakara tēmai, zāli izrotāja ar bungu komplektu, pūšaminstrumentiem, džezmeņu bildēm un vakars varēja sākties.

Es tiešām, tiešām gribēju apmeklēt šo pasākumu, jo tur varētu ierasties pat ar tik mazu bēbīti kā mūsu, bet dzīvojam pārāk tālu.

Ieradās kopumā piecpadsmit cilvēki, kas, pa manam, ir milzu cipars :D. Bija arī viens bariņs tēmas nīdēju, bet viņi palika līdz beigām un pa vidu vēl aizšāva pēc dāmām.

Bija viens mūzikā studēts puisis, kas ar baudu diskutēja par tēmu un bija ļoti laimīgs.

Neviens nepiedzērās.

Pasākums, tā teikt, bija izdevies. 🙂

Bet, ļaudis, mīļie, ja pasākumu daudzums ir apmēram četras balles gadā, varbūt vajag priecāties, ja kāds kaut ko dara? Kāpēc tāds heiterisms?

 

 

 

 

 

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s