Paši gatavojam zemesriekstu sviestu. Kas var būt vieglāk?

IMG-20160304-WA0014Zemesriekstu sviests ir garšīga lieta, bet netīkas lasīt uz burciņām rakstīto – sastāvā palmu tauki. Pirkt bio un eko atkal skopums neļauj. Pameklēju pa internetu, izrādās, var pagatavot pats. Izvilku no receptēm vidējo artimētisko, uztaisījām. Rezultāts – super! Visu laiku, kamēr ņēmos ar gatavošanu, vīrs skeptiski krekstēja fonā, ka – nekas taču nesanāks, ko tu tur mokies. Bet, kad sanāca, mans zemesriekstu neēdājs divu dienu laikā iztēsa visu burciņu.

Tātad, būs vajadzīgi:

Blanšēti zemesrieksti apm 400 grami

3 ēdamkarotes eļļas (var, protams, ņemt super duper olīveļlu, es ņēmu parastu)

Bišķi sāls

2-3 tējkarotes pūdercukura

Pietiekami jaudīgs blenderis

Cepeškrāsns

PACIETĪBA

Ķeramies pie lietas. Cepeškrāsnī apcepina riekstus ar bišķi sāls, līdz tie zeltaini gaiši brūni. Mazliet padzesē un ber blenderī. Te ir ļoti svarīgi, lai blenderis pietiekoši jaudīgs. Mums ir lētucis blenderis vulgaris, bet tam ir 650w jauda un tas var samalt tādu biezu ķēpu, kā rieksti (ar vājāku jaudu var pat nemēģināt, tik vien sanāks, kā nosvilināt blenderi). Jāatceras, ka  drīkst malt ne ilgāk kā minūti un tad jādod tam atpūsties vismaz četras min., savādāk tas var pārkarst un nobeigties. Tāpēc arī vajadzīga pacietība 😀

Tātad kaucinām blenderi, rieksti sasmalcinās. Ielejam eļļu, ieberam pūdercukuru. Pirmoreiz gatavojot, riekstu bija tikai 200 grami, kas bija par maz, 400 grami pašā laikā, jo riekstu masa pati sevi spiež un samaļas vienmērīgi.

Blenderis padzesēts – maļam tālāk, jau paliek sviestīgs. Tad nu kuļam tik uz priekšu ar dzesēšanas pauzēm, līdz smaržīgs, garšīgs un pilnīgi tīrs riekstu sviestiņš ir gatavs. Smērē uz maizes vai vienkārši leksē ar ar karotīti. Vīrs pamēģināja pa amerikāņu modei – uz maizes ar zapti un sāka starot kā maija saulīte.

Esmu dzirdējusi, ka tāpat var ar mandelēm, kaut kad mēģināsim. No sirds iesaku arī jums pamēģināt, tas ir ļoti vienkārši un ātri! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s