Muļķu princis.

dzalensPirms kāda laiciņa gandrīz visi grāmatu blogi, kurus lasu, vienā balsī slavēja Marka Lorensa sarakstīto grāmatu “Muļķu princis”. Protama lieta, ka arī man vajadzēja izlasīt. Grāmatu sadabūju, bet lasīšana gan sākumā gāja kā pa celmiem. Tomēr, paļaujoties uz citu lasītāju pieredzi un uzslavām, piespiedos lasīt tālāk. Labi, ka tā, jo grāmata kļuva ļoti interesanta ar vēl viena tēla parādīšanos un es to ar prieku + dažviet šausmām izlasīju.

Īsumā par sižetu. Mistiskās zemēs sensenos laikos…darbība sākas civilizētākajās zemēs no visām, kas ir. Pēc tehnoloģijām un apģērbiem spriežot, varētu būt viduslaiki. Galvenais varonis Džalens ir ļoti gudras, spēcīgas un ietekmīgas Sarkanās Karalienes mazdēls. Karalienei mazbērnu un citu radu, ka biezs, tāpēc būt par vienu no padsmit prinčiem nekāda īpaša labuma nav. Princis ir sieviešu un ērtību mīlētājs, nekas cits viņu šai pasaulē arī īpaši neinteresē. Man radās iespaids, ka autors izdarījis varen viltīgu gājienu, noliekot otrā plāna komisko varoni galvenajā lomā. Bet bez īsta, kruta varoņa labā spriedzes romānā vai pasakā neiztikt, tāpēc parādās normaņu karotājs Snorri, milzīga auguma džigits, stiprs un cēls. Abus kopā sasaista sākumā Džalena vēlme nopelnīt, pēc tam jau drausma burvestība. Un tad otrādi apgrieztais varoņu tandēms dodas garā ceļojumā pretī bezgalīgiem piedzīvojumiem, šausmām un briesmoņiem.

Kas grāmatā patika? Patikās humors, krāšņi piedzīvojumi, ļoti patika Snorri. Sarakstīts labi, gribas lasīt līdz galam. Varen biedēja Nerunīgās māsas tēls…nu dikti baismīgs un labi izdomāts! Tā i nesapratu, vai viņa kopumā pārstāv pozitīvos spēkus vai negatīvos. Arī pašas beigas bija labi izdomātas.

Kas patika ne tik labi? Sākuma šķita oriģināli, ka Džalens mierīgi atzīstas savā gļēvumā un izkoptajā bēgšanas mākslā. Tad tas sāka drusku krist uz nerviem, līdz tām rindām jau laidu acis pāri. Un Snorri ģimenes liktenis…ļaikam autors ilgi lauzīja galvu, domādams pēc iespējas nežēlīgākas lietas. Vai tikai man ir sajūta, ka kopš Troņu spēlēm grāmatās un seriālos personāžus mušī nost ar vieglu roku? Un, jo nežēlīgāk, jo labāk?

Vai ieteiktu citiem? Jā, visiem, kam patīk fantāzija un fantastika. Laba izklaide un ko tad vairāk var prasīt?

 

2 domas par “Muļķu princis.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s