The Pudiņš jeb klausiet receptei!!

IMG-20160318-WA0009-1-1.jpgTā kā mums  bija ciemiņš, nolēmu izcept ko ļoti garšīgu pēc internetā atrastas receptes. Recepte vieglāka par vieglu, samaisi tik visu kopā, šauj cepties un pēc laiciņa izvelc no cepeškrāsns skaistu, smaržīgu, garšīgu pudiņu.

Sacīts, darīts. Tā kā svari drīzāk nestrādā, nekā strādā, vīrieši sasver sastāvdaļas, kamēr galvenais konditors apsēsti šauda burbuļus pie datora ekrāna.

Tad viss ir sasvērts un es, priekšautu aizsējusies, cēli maisu kopā olas, pienu, miltus, cukuru, kokosrieksta skaidiņas. Vaniļas nav – nekas, iepilinās iekšā ruma esenci. Tad skatiens atduras pret rindiņu receptē, ka šo šedevru labāk cept veidnē, kam malas nav noņemamas…drusku iegrimstu domās. Man ir tikai viena cepamā forma un tai malas viennozīmīgi ņemas nost. Bet vai nu es pirmoreiz ar pīpi uz jumta? Kaut malas ņemas nost, tā ir ļoti laba cepamā forma 😀 Cītīgi aizkleķēju iespējamās sūces ar sviestu un paberu rīvmaizi, vai nu gluži šādām barjerām tecēs kaut kas cauri? Tad nu ar vienu rokas kustību mīkla ir pannā un (ak, šausmas!!!) gar formas malām kaut kas JAU sāk sūkties garām. Ātri, ātri iekratu ogas mīklā un zibenīgi iešauju krāsnī. Klusiņām ceru, ka pēkšņais karstums kaut kā samulsinās mīklu un tā sastings.

Turpmāko pusstundu (man likās, ka gadu) varu vērot, kā mīkla lēnītēm plūst ārā. Ko lai dara, dzīvē nevar notikt tikai patīkamas lietas! (Filozofijā vienmēr var rast mierinājumu)

Vismaz nepieķērnāju cepeškrāsni, jo drošības labad apaļo formu neliku uz restītēm, bet gan uz lielās cepamās plāts. Tā man izcepās no šķidrās mīklas kaut kas pudiņ vai omlešveidīgs, bet no biezumiem vēl kaut kas bez nosaukuma. 😀 Kaut gan izgāšanās bija spēcīga, abi divi pudiņa izstrādājumi bija tīri ēdami. Kad man būs īstā cepamā veidne, noteikti mēģināšu atkal.

Un par kopējo rezultātu izteikšos kā Lūsijas Modas Montgomerijas varone – “Ja tas būtu izdevies, tas būtu bijis ļoti labs.” 🙂

 

Viena doma par “The Pudiņš jeb klausiet receptei!!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s