Grāmata “Saeculum”

saeculumDabūju savos nagos Urzulas Poznanski jaunāko grāmatu “Saeculum” (izdevusi “Zvaigzne ABC”). Esmu lasījusi šīs autores “Erebos”, tā bija grāmata kā narkotika – nu neatrauties! Protams, ka man bija jādabū arī nākamā.

No paviršas apskates kaut kā biju nepareizi izlobījusi, ka grāmata būs par ceļošanu laikā, bet tā gluži nav. Cilvēki šeit spēlē viduslaikus,  uz dažām dienām apmetoties vietās, kuras ir maksimāli tālu no mūsdienu gaisotnes, lietojot tikai attiecīgajam laikmetam piederīgas lietas. Galvenais varonis Bastians  ir tāds parasts nūģītis (mans gara radinieks). Viņš īpaši nealkst baudīt viduslaiku eksotiku, bet, meitenes skaisto acu pievilināts, piekrīt braukt.

Viduslaiku piedzīvojums tiek sarīkots autentisks, vesela grupa cilvēku dodas uz vietu, kur nav cilvēku, ceļu un mobilā telefona zonas, toties ir mežonīgā daba visā krāsņumā un leģenda par baismīgu lāstu.

Kā jau gaidīju, grāmata kļuva interesantāka ar katru lappusi. Man ļoti interesēja ne vien lāsts, bet arī mūsdienu cilvēka attiecības ar brīvo dabu. Atejas bedres rakšana, piemēram.

Pats interesantākais un arī baismīgākais bija konstatējums, cik plāna ir mūsu civilizācijas kārtiņa. Lāstam nezin kā nenoticēju ne uz mirkli, bet tur notika baismīgākas lietas par viduslaiku lāstu. Atceros, sen atpakaļ lasīju Viljama Goldinga “Mušu pavēlnieku”, kas man šķiet labi uzrakstīts, bet briesmīgs. Nekad mūžā to nepārlasīšu, bet arī neaizmirsīšu. Kaut kādā veidā “Saeculum” notikumi atsauca atmiņā Goldinga grāmatu. Protams, Poznanski grāmata nav tik smaga un  ir vairāk izklaidējoša. Visi, kas jūsmo par “dabisku dzīvesveidu”, varētu to palasīt 🙂

Lai gan varoņiem gāja ļoti grūti, nebija viņu žēl ne uz mirkli, jo paši līda tur, kur ielīda. Tāpat kā, piemēram, filmā “The Descent” bariņš varen drosmīgu un glupu dāmu trausās kaut kādos pazemes caurumos, kur dažas apēda glumi monstri.

Pirms atvēru “Saeculum”, domāju, ka man nav laika lasīt grāmatas. Izrādījās, ka vienkārši nebija trāpījusies īsti laba grāmata 🙂

Viena doma par “Grāmata “Saeculum”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s