Primitīvs ēdiens

Man patīk garšīgi paņammāt. Manā bērnībā kaut ko garšīgu dabūju ļoti reti. Ar ļoti reti es domāju, tiešām ļoti reti. Skolā Salatēva dāvinātais maisiņš ar končām vienu gadu pat tika kataloģizēts un katra konča uzskaitīta. Tad ar māsu šķirstījām pavārgrāmatas un sacentāmies, kura pirmā “apēdīs” uz bildes redzamo ēdienu.

Visu dzīvi man ir paticis plānot ēdienu, gatavot, lasīt pavārgrāmatas un tagad arī kulināros blogus. Pārsvarā visi ir tik stilīgi, gatavo tikai no eko produktiem, tik izsmalcinātus ēdienus, ka es sajūtos melna un maziņa. Man joprojām garšo cepti kartupeļi, majonēzē iemērkts cīss un ir lieliski reizēm aizšmaukt uz hesīti izbaudīt burgeru ar frī kartupelīšiem un karija mērcīti.

Tagad man kulinārās izvirtības pārsvarā iet secen, jo mazā neļauj nekam veltīt laiku. Ar bērna ienākšanu savā dzīvē bija jādabū gatavs ēst pēc iespējas ātrāk, vienkāršāk un vairāk. Kad izcīnīju smago cīņu un sāku barot tikai ar krūti, apetīte palika kā vilkam (veselam vilku baram), varēju gaismas ātrumā notīrīt no šķīvja divreiz lielāku porciju, nekā vīrs.

Tad man radās šāda recepte – vista sīpolos.

Kas ir vajadzīgs?

Daudz vistas gabalu (kādiem nu ir akcija), eļļe, garšvielas un daudz, daudz sīpolu. Vistu samet traukā, klāt liek riņķos sagrieztus sīpolus. Salaista ar eļļu un saber ar garšvielām. Samaisa un liek uz cepamās plāts. Cep temperatūrā ap 180 grādiem, līdz vista brūna, bet sīpoli taukvielās karamelizējušies. Piedevās pasniedz turpat krāsnī uz otras plāts ceptus jaunos kartupelīšus un zaļbarību.

Receptes labums ir tāds, ka esmu cepusi pat saldētu un līdz galam neatkusušu vistu, tā tik un tā sanāk ļoti laba.

Varbūt nesanāks orgasms garšas kārpiņām, bet māga būs priecīga!

P.S. Nedomāju, ka pašām garšas kārpiņās tur kāds baudījums. Manuprāt, tās tikai dara savu darbu, baudu gādājot smadzenēm.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s