Ledus tēja

Šodien ieraudzīju spogulī savu pelēko, sakrunkojušos ģīmi un sapratu – mums jākļūst veselīgākiem!! Bērzu sulas iet uz beigām,  bet atcerējos, ka kaut kad paši gatavojām ļoti garšīgu ledus tēju. Un tā būs ļoti moderna, jo ir gatavota bez melnās tējas. Tagad ir dikti modē visu gatavot BEZ kaut kā no bāzes sastāvdaļām.

Kas ir vajadzīgs tējai? Pašu plūktas tējas, medus un citrons.

Mūsu gadījumā tā bija šāda – kaltēti balto ceriņu ziedi rūgtumam (ļoti labs līdzeklis pret klepu, gandrīz vienīgā zāļu tēja, kas mums ir) + svaigas nātru lapas vitamīniem (ejam plūkt jaunās nātrītes) + citroni garšai + medus saldumam. Cik jau nu lielu trauku tējai gribam, tik lielā traukā uzvārām ūdeni, verdošā met ceriņus. Būtībā vārīt nevajag, uzreiz var arī nogriezt. Tādā karstā metam nātres un sašķēlētu citronu. Kad padzisis, liek klāt labi daudz medutiņu. Nu, pēc garšas. Lai viss sastāvas un ievelkas. Kad atdzisis, nokāšam un pārlejam skaistā  stikla krūkā.  Smukumam liekam tējā citrona šķēlītes un ledus kubiņus.

Man ļoti garšo persiku Nestea, bet tagad par visu cukuraino grauž sirdsapziņas pārmetumi, tāpēc to dzeru reti. Šo savu zāļu ledustējiņu var leksēt iekšā, cik gribas. Karstā vasaras dienā – īsta svētība!

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s