Quiche ar tomātiem un šķiņķi

IMG-20160421-WA0000Sen atpakaļ izpārdošanā nopirku grāmatu “Saldie un sāļie pīrāgi”. Ilgu laiku tik vien darīju kā skatījos un domās cepināju pīrāgus vienu pēc otra. Nesen saņēmos un izcepu sāļo pīrāgu, iedvesmojoties no šīs grāmatas. Receptei gan burtiski nesekoju. Sanāca ļoti garšīgs sāļais pīrāgs, kuru, ja vēlas stiloties un justies franciskā garā, var ciemiņiem stādīt priekšā kā quiche jeb latviskoti kišs. To pagatavot ir ļoti vienkārši.

Pagatavo smilšu mīklu pamatnīti:

250 g miltu, pustējkarote cepamā pulvera, 1 ola, sāls, 125 g auksta, gabaliņos sagriezta sviesta, 1 tējkarotes auksta ūdens.

Miltus saber kaudzītē (sāli un cepamo pulveri iemaisīju jau sverot), un vidū veido iedobi. Dobītē liek visus produktus un (paklausot pavārgrāmatai) kapā ar nazi. Esmu visādi mēģinājusi gatavot smilšu mīklu, ar riktīgu duramo darīju to pirmoreiz. Sākumā šķiet dīvaini, bet ar laiku masa tiešām sāk izskatīties pēc bildītes no grāmatas. Mīklas klumpuci pabeidz ar rokām, samīcot kompaktā bumbā un uz 15 min liekot vēsumā.

Kad mīkla pastāvējusi, to, kā nu prot, izklāj pa cepamās formas dibenu un sienām. Cep cepeškrāsnī 200 grādu temperatūrā apmēram 10 min. Pavārgrāmatās iesaka cept bērt iekšā pupas vai ko līdzīgu, lai mīkla saglabā formu, es iztiku tāpat.

Kamēr mīkla cepas,  gatavo pildījuma masu – sagriež kūpinātu šķiņķīti un sarīvē sieru. Man bija Trikātas Krievijas 2 mēnešus nogatavināts siers.

Vēl vajadzēs 200 g saldā krējuma, 4 olas, garšvielas un ķiršu tomātiņus.

Kad mīkla pacepusies, ņemam ārā no cepeškrāsns un pazeminām temperatūru uz 180 grādiem. Uz mīklas saber sieru, pēc tam sīki sagrieztu gaļiņu. Sakuļ saldo krējumu ar olām un garšvielām. Lej pār gaļai. Virsū smuki saliek cherry tomātiņus un paber zaļumus. Liek cepties uz 35 – 40 min, vai kamēr izskatās pufīgs un sabrūnējis.

Bišķi bija bailes, vai tā olu – krējuma masa vispār sacepsies, bet sacepās labi. Pīrāgs izdevās ļoti skaists un arī garšīgs. Vislabāk ēst atdzesētu, jo tad garšas ir sajaukušās un garšo lieliski. Vīrs bija stāvā sajūsmā. 🙂

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s