Jaunu seriālu meklējumos II

Walkingu sezona ir drausmi noslēgusies, bet pa vidam atradām dažus jaunus un dažus ļoti labus seriālus.

Magicians_hero_tour_01Vislabākais atradums pēdējā laikā, kas mani aizrāva un sajūsmināja gandrīz tik pat, cik “The Walking Dead” vai “Game of Thrones”, ir “The Magicians” . Tas filmēts pēc Leva Grosmana grāmatas “Burvji” motīviem. Nezinu, diemžēl vai par laimi, bet grāmatu līdz šim nav sanācis izlasīt. Seriāls man ļoti, ļoti aizrāva un iepatikās. Centrālā seriāla vieta ir burvju universitāte, kurā uz eksāmeniem nokļūst jaunieši ar maģiskām spējām. Tie, kuri pārbaudījumu neiztur, atgriežas savā ierastajā dzīvē un neko no piedzīvotā neatceras. Galvenais varonis Kventins nokārto eksāmenus un uzsāk mācības, sastopot jaunus draugus, mīlestību, daudz briesmu un pārdzīvojumu (īpaši jaunu pieredzi viņš iegūs sezonas priekšpēdējā sērijā 😀 ).  Man bezgala patika viņa jaunie draugi Eliots un Margo, tieši viņi piešķir seriālam garšu un jautrību. Ne mazākās līdzības ar “Hariju Poteru”, to gan negaidiet!

lucifer-pilot-angel1Interesants, bet ne tik labs ir seriāls “Lucifer”. Kā jau var saprast no nosaukuma, galvenais varonis ir pats Lucifers, elles pavēlnieks, kritušais eņģelis, kuram kādu dienu apnika elle un viņš devās uz zemi, lai patusētos tur un atvēra šiku naktsklubu. Seriāls daļēji esot filmēts pēc man ļoti mīļā rakstnieka Nīla Geimena komiksa, ko es Lucifera tēlā uzreiz saskatīju. Ko no seriāla gaidīt? Ļoti šarmantu Luciferu, skaistus cilvēkus, humoriņu, katru sēriju savu piedzīvojumu un lēni attīstošos intrigu.

hnblPamēģinājām skatīt “Hannibal”, jo visās atsauksmēs pārslavēts līdz nelabumam.  Bezgala cienu Tomasa Harisa  sarakstītās “Jēru klusēšanu” un “Sarkano pūķi”, arī filma ar Džodiju Fosteri ir tīri neko. Seriāls galīgi nepatikās. Villa Greiema tēls patika un Hanibalu tēlojošais aktieris būtu labs, bet…bet…bet… Visu laiku skan šausmīgi drūms fona troksnis. Zin, šausmenēs ir tā, ka baisākajos momentos skan drūma mūzika un trokšņi,lai saasinātu skatītāja izjūtas, nu šeit tāds skan nemitīgi! Turklāt man apnika skatīties, kā Hanibals cienā citus varoņus ar “mājās gatavotu ēdienu” un domāt, vai tur ir cilvēks iecepts vai nav. Bet visdumjākais pirmajā sērijā bija maniaka doma savienot cilvēkus ar sēņu micēliju, lai viņi pakomunicētos savā starpā.  Nu nekā nepievienojos šī seriāla fanu pulkam. Ui, ja kāds nezina, Hanibals ir ekstra bīstams un gudrs maniakāls slepkava, bet Vills Greiems – izmeklētājs, kas viņu galu galā noķēra. Tiesa, kurš kuru noķēra vai apēda seriālā, nezinu.

tevsbraunsĻoti labs, kaut nekur nereklamēts seriāls un īsta atpūta no zombijiem, slepkavām un burvestībām ir “Tēvs Brauns” . Sāku šo skatīties, jo ir lasīts Čestertona “Tēva Brauna gudrības”. Ļoti fanoju par visu anglisko, tāpēc bezgala patīk seriāla izteikti angliskā gaisotne. Bez slepkavībām gan šeit neiztikt. Katru sēriju kāds tiek nozūmēts un tēvs Brauns, rūpējoties par savu draudzi, pie atrisinājuma tiek daudz ātrāk nekā vietējā policija. Bez izcilajiem detektīva talantiem tēvs Brauns ir arī īsts dvēseļu gans, patiesi rūpējoties par cilvēkiem. Seriāla otrā plāna varoņi ir tik pat jauki, gan večiņa, kas ir nekaunīga un ļoti šarmanta tenkotāja, gan izskatā asais, bet būtībā drusku trulais ciemata policists. Jautrs un patīkams pārsteigums mums bija atpazīt Tēva Brauna lomā Rona Vīzlija tēvu no “Harija Potera” 🙂

ferathesNoslēgumā žēlošos par “Fear the Walking Dead” otro sezonu. Kas tur par vainu, ka skaties jau otro sezonu un gandrīz visi varoņi krīt uz nerviem!? Vienīgais, kurš ir pa īstam iepaticies, ir narkomāns. Mistiskā veidā viņš perfekti iztiek bez narkotikām, vienīgi izskata pēc tikai ik pa laikam tās meklējot. Nu, varbūt, atnākot pasaules galam, mēs visi daudz vieglāk tiksim galā ar savām atkarībām, novirzēm un hroniskajām slimībām. Narkomāns papildus arī lieliski rubī fišku, pirmais sāk orientēties jebkurā situācijā un stipri apveltīts ar talantu izdzīvot. Papildus viņš vienmēr izskatās pēc modeļa, kaut arī jau otru sezonu nēsā slimnīcā nospertas penžika drēbes.

Neskatīties seriālu arī nevaru, jo īsto walkingu nav, bet pie zombiju pasaules tā pierasts, ka jāskatās vismaz kaut kas 😀

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s