Krēms “Putna piens”

Pa vidu dārzkopības un bērnu audzināšanas priekiem pamanījos tomēr izmēģināt vienu jaunu un ļoti kārdinošu recepti. Rezultāts – fantastisks!

Recepte ņemta no Jūlijas Visockas recepšu lapas. Tur ir torte, bet man nebija dukas vēl ķēpāties ap biskvītu, pagatavoju to, ko gribējās. Fantastisko krēmu.

Recepte (es no visa ņemu apmēram pusi, jo gatavojām pusporciju)

Sastāvdaļas: 1 bundža  vārītais iebiezinātais piens ar cukuru, 100 g mīksta sviesta,200 g skābais krējums, 20 grami želatīna un 5 olu baltumi.

Recepte ļoti vienkārša. Mums sanāca gatavot komandā – gandrīz visu darīja vīrs, es sēdēju uz grīdas ar mazo un komandēju parādi, jo mazajai bija ieslēdzies mamminators.

Tātad, kā gatavojas. Traukā samaisa vārīto pilnpienu ar mīkstu sviestu. Es sākumā mīcīju ar dakšiņu, pēc tam ar miksera rauga mīklai domātajiem āķīšiem. Kad šī masa kompakti savienota un gluda, pievieno skābo krējumu, atkal sakuļ.

Želatīnam uzlej aukstu ūdeni un kārtīgi uzbriedina. Karstumā izkausē. Vīrs lika to pašu bļodiņu uz elektriskā riņķa un nelielā karstumā sildīja, līdz izkusa. Izkusušajam želatīnam pievieno karoti gatavā krēma un samaisa.

Atsevišķā bļodā saputo olu baltumus.

Želatīnu iekuļ krēmā (nu jācenšas jau vienmērīgi izmaisīt), kā pēdējos iecilā olu baltumus. Iecilāt nozīmē apmēram uzmanīgi iemaisīt, lai nepazūd čaganums 🙂

Uz nakti liek ledusskapī. Izņem no vēsuma stundu pirms pasniegšanas, jo krēms istabas temperatūrā paliek čagans un gaisīgs. Milzum ņammīgs! 🙂

Bildes gan nava, jo viss tapa noēsts, pirms kāds iedomājās izdarīt “čik čik” 😀

2 domas par “Krēms “Putna piens”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s